Kas jāzina pirms veic lēmumu par kredīta ņemšanu?

Kas jāzina pirms veic lēmumu par kredīta ņemšanu?

Aizdevumi ir dažādās formās un izmēros. Izpratne par to, kādas aizdevuma iespējas ir pieejamas un kādi aizdevēji jums ir nepieciešami, palīdzēs jums iegūt nepieciešamo naudu. Šeit ir piecas lietas, kas jāņem vērā:

1. Aizdevumu veidi

Pirms jūs nolemjat aizņemties naudu, izprotiet dažādās pieejamās aizdevuma iespējas.

a) individuālie aizdevumi.

Nodrošināti aizdevumi: personas īpašums tiek piedāvāts kā nodrošinājums, un to var piešķirt personām ar sliktu vai bez kredītvēstures.
Nenodrošināti aizdevumi: pamatojoties uz kredītreitingiem; nav nodrošinājuma.

b) uzņēmējdarbības aizdevumi. Tālāk ir norādītas tikai dažas. Lai iegūtu plašāku pieejamo biznesa aizdevumu sarakstu, sazinieties ar savu banku vai finanšu iestādi.

Terminālie aizdevumi: vispārējie aizdevumi, kas tiek atmaksāti noteiktā laika periodā.
Īstermiņa aizdevumi: mazāki aizdevumi, kas tiek ņemti par periodiem, kas ir īsāki par vienu gadu, un tiek atmaksāti vienā vienreizējā maksājumā.
Iekārtu finansējums: Aizdevumi, kas piešķirti aprīkojuma iegādei; iekārtas tiek izmantotas kā nodrošinājums.
Kredītlīnijas: Speciālas aizdevuma summas tiek piešķirtas gadā pēc nepieciešamības; šie aizdevumi parasti ir jāatmaksā ātri.
Mazās uzņēmējdarbības administrācijas (SBA) aizdevumi: aizdevumi, ko piedāvā bankas vai finanšu iestādes, kuras garantē SBA. Lai iegūtu vairāk informācijas par dažādiem SBA aizdevumu un aizdevumu prasību veidiem, apmeklējiet SBA tīmekļa vietni.

c) Studentu kredīti. Studentu kredītus var iegūt, izmantojot privātās kreditēšanas iestādes vai izmantojot federālo atbalstu. Lai pieteiktos federālā atbalsta saņemšanai, apmeklējiet FAFSA tīmekļa vietni (Federālā studentu atbalsta bezmaksas programma).

d) hipotēkas.

Parastie hipotēkas: Piedāvā vai nu fiksētu likmi (procentu likme tiek noteikta un nemainīsies aizdevumu gaitā), un mainīgo likmi (procentu likmes var mainīties atkarībā no tirgus plūsmas).
Valdības hipotēkas: Tie ietver FHA aizdevumus, VA aizdevumus un RHS aizdevumus.

e) kapitāla vērtspapīru aizdevumi.

Mājokļa kapitāla aizdevumi: tiek ņemti par vienreizēju maksājumu pret pašu kapitālu, kas iebūvēts mājās; no šiem aizdevumiem naudu var izmantot jebkuram nolūkam.
Mājokļa pašu kapitāla kredītlīnijas (HELOC): pieejamo summu var noteikt, ņemot vērā pašu kapitālu, kas iebūvēts mājās; no šiem aizdevumiem naudu var izmantot jebkuram nolūkam.
Mājas uzlabošana akciju aizdevumi: pret pašu kapitālu, kas iebūvēts mājās; šie aizdevumi jāizmanto mājas remontam, remontam vai uzlabojumiem

f) Auto aizdevumi.

Procentu likmes

Neatkarīgi no tā, kāda veida aizdevumu esat izvēlējies, jums jāpievērš uzmanība pašreizējām procentu likmēm. Tiem būs svarīga loma, lemjot par aizdevuma kopējo summu, kas jāatmaksā.

Tā kā lielākā daļa banku un finanšu institūciju vēlas konkurēt par jūsu biznesu, tā varētu būt laba ideja, lai iepazītos ar vislabāko iespējamo procentu likmi. Vienkārši pārliecinieties, ka tarifā nav iekļautas slēptās maksas, piemēram:

  • Izmaksas maksas
  • Vērtēšanas maksas

  • Apdrošināšanas maksas
  • Administrēšanas maksa
  • Kredīta ziņojumu maksa
  • Apstrādes maksa
  • Maksas nedrīkst izraisīt procentu likmes pieaugumu, bet tās tiks iekļautas jūsu ikmēneša maksājumos. Ja tas tā ir, iespējams, labāk izvēlēties aizdevumu ar nedaudz augstāku procentu likmi, nevis maksāt lielu summu ikmēneša vai avansa maksājumos.

Aizdevuma ilgums

Atkarībā no aizdevuma veida, kas jums nepieciešams, aizdevuma ilgums arī būs svarīgs, nosakot kopējās aizdevuma izmaksas. Tā kā dažādi aizdevumi tiek veidoti dažādos veidos, un, tā kā aizdevumu garums ir tik liels, vislabāk ir apspriest savas iespējas ar banku vai finanšu iestādi.

Daži aizdevumi būs jāmaksā jums papildu maksa, ko sauc par priekšapmaksu, ja jūs maksājat aizdevumu agri. Ja jūs saņemat aizdevumu, cerot pilnībā samaksāt summu pirms noteiktā termiņa beigām, pārliecinieties, vai esat saņēmis informāciju par jebkādiem priekšapmaksas sodiem, no kuriem jūs varat iekasēt.

Attiecībā uz dažiem federālajiem studentu aizdevumiem, valdība maksā procentus par jūsu aizdevumu uz noteiktu laiku pēc tam, kad esat beidzis, ar nosacījumu, ka jūs joprojām atbilstat visām aizdevuma prasībām. Parasti šiem aizdevumiem ir nepieciešams, ka jūs maksājat visu aizdevumu noteiktos gados. Tomēr ir veidi, kā aizdevuma atlikšana vai novecošanās kvalitāte.

Sākuma summa

Jūsu apmaksātā naudas summa ir atkarīga no finanšu iestādes, kas piešķir aizdevumu. Kaut arī ne visiem aizdevumiem ir nepieciešami maksājumi (parasti mājokļa aizdevumi izmanto māju kā nodrošinājumu, tāpēc nav jāveic sākotnējais maksājums), jūs varat gūt labumu, liekot naudu uz jūsu hipotēkas vai auto aizdevuma.
Parasti hipotēkām ir nepieciešams vismaz 3 līdz 5 procentiem uz leju. Tomēr dažas finanšu iestādes piedāvā māju pircējiem bez stimuliem. Jūsu unikālā situācija noteiks, cik daudz naudas jūs varat nolikt.
Tomēr jāpatur prātā, ka, jo vairāk naudas jūs ieguldāt hipotēkas vai automašīnas aizdevumā, jo zemāka būs jūsu kopējā aizdevuma summa.

Sākuma maksājumi arī palīdz samazināt ikmēneša maksājumus. Lai saprastu, kā iemaksas ietekmēs jūsu aizdevumu, sazinieties ar savu finanšu konsultantu vai banku iestādi.

Pašreizējā finansiālā situācija

Vissvarīgākais faktors, lemjot, vai aizņemties naudu, ir jums. Mēneša un gada budžetu apskats var palīdzēt jums saprast, cik daudz jūs varat atļauties veikt aizdevumu maksājumus, tādējādi palīdzot jums izlemt par aizdevuma summu.

 

LEAVE A COMMENT

0 comment