Kā Tu vari uzlabot Tavu kredītreitingu?

Kā Tu vari uzlabot Tavu kredītreitingu?

Kredīta rādītājs laika gaitā atspoguļo kredīta maksājumu modeļus, lielāku uzsvaru liekot uz neseno informāciju.

 • Maksājiet rēķinus savlaicīgi. Notikušie maksājumi un kolekcijas var būtiski negatīvi ietekmēt kredītreitingu.
 • Saglabāt līdzsvaru zemu ar kredītkartēm un citu “atjaunojamu kredītu”. Augsts parāds var ietekmēt kredīta rezultātu.
 • Pieteikties un atvērt jaunus kredītkontus tikai pēc nepieciešamības. Neatveriet kontus tikai, lai iegūtu labākus kredītus. Tas, iespējams, nepalielinās jūsu kredītreitingu.
 • Atmaksājiet parādus, nevis pārvietojiet to. Tāpat neaizveriet neizmantotās kartes kā īstermiņa stratēģiju kredītreitinga uzlabošanai. Tās pašas summas dēļ, bet ar mazāk atvērtiem kontiem, jūsu kredītreitings var pazemināties.

Svarīgākie kredītreitingu faktori

Daži kredītreitingu faktori ir daudz svarīgāki nekā citi. Maksājumu vēsture un kredīta izmantošanas rādītāji ir vieni no svarīgākajiem daudzos kritiskos kredīta novērtēšanas modeļos, un kopā tie var veidot līdz pat 70% no kredītreitinga, kas nozīmē, ka tie ir ļoti ietekmīgi.

Maksājumu vēsture
Kad aizdevēji pārskatīs jūsu kredīta ziņojumu un pieprasīs jums kredītreitingu, viņi ļoti interesējas par to, cik droši jūs maksājat rēķinus. Tas ir tāpēc, ka iepriekšējā maksājuma veiktspēja parasti tiek uzskatīta par labu nākotnes veiktspējas prognozi.

Jūs varat pozitīvi ietekmēt šo kredīta novērtēšanas faktoru, maksājot visus savus rēķinus laikā, par ko vienojas katru mēnesi. Apmaksājot novēloti vai norēķinoties ar kontu mazāk, nekā sākotnēji piekritāt maksāt, var negatīvi ietekmēt kredīta rādītājus.

Jūs vēlaties maksāt visus rēķinus savlaicīgi – ne tikai kredītkaršu rēķinus vai jebkādus aizdevumus, kas jums var būt, piemēram, auto aizdevumi vai studentu aizdevumi, bet arī noma, komunālie pakalpojumi, telefona rēķini utt. Tāpat ir lietderīgi izmantot jums pieejamie resursi un rīki, piemēram, automātiskie maksājumi vai kalendāra atgādinājumi, lai nodrošinātu, ka katru mēnesi jūs maksājat laiku.

Ja jums ir aizņēmies ar jebkādiem maksājumiem, pēc iespējas ātrāk piesūtiet tos uzreiz. Lai gan vēlu vai nokavētu maksājumu septiņus gadus jūsu kredītportfelī tiek parādīta negatīva informācija, to ietekme uz jūsu kredītreitingu laika gaitā samazināsies. Vecākiem maksājumu kavējumiem būs mazāka ietekme nekā jaunākajos maksājumos.

Kredīta izmantošanas koeficients
Kredīta izmantošanas rādītājs ir vēl viens nozīmīgs skaitlis kredīta novērtējuma aprēķinos. Būtībā jūsu kredīta izmantošanas līmenis tiek aprēķināts, sadalot kopējos kredītkartes atlikumus ar kopējo pieejamo kredītu (kredītlimita). Kredīta vērtēšanas modeļi ņem vērā gan jūsu kopējo kredīta izlietojuma līmeni visās kartēs, gan katras atsevišķas kartes likmes.

Aizdevēji vēlas redzēt zemu rādītāju 30% vai mazāk, un cilvēkiem ar vislabākajiem kredītreitingiem bieži ir ļoti zemas kredīta izmantošanas attiecības. Zema kredīta izlietojuma attiecība norāda aizdevējiem, ka jūs neesat maksimāli izmantojis savas kredītkartes, un, iespējams, zināt, kā labi pārvaldīt kredītu. Jūs varat pozitīvi ietekmēt jūsu kredīta izmantošanas koeficientu:

 • Nopelnīt parādus un saglabāt zemu kredītkartes bilanci
 • Kļūstot par autorizētu lietotāju citā lietotāja kontā (tik ilgi, kamēr viņi atbildīgi izmanto kredītus)

Jaunas kredītkartes atvēršana var palielināt kopējo kredītlimitu, taču kreditēšanas pieteikums rada sarežģītu jūsu kredītziņojumu. Pārāk daudz cieto pieprasījumu var negatīvi ietekmēt jūsu kredīta rezultātu, lai gan šis efekts laika gaitā izzudīs. Divu gadu laikā jūsu kredītvēstures ziņā ir grūti pieprasījumi.

Kā izmaiņas ietekmē rezultātus

Viens kopīgs jautājums ir saistīts ar izpratni par to, kā ļoti konkrētas darbības ietekmēs kredīta rezultātu. Piemēram, divu jūsu apgrozības kontu slēgšana uzlabos jūsu kredīta rezultātu? Lai gan šis jautājums, šķiet, ir viegli atbildēt, ir daudzi faktori, kas jāapsver.

 • Kredīta rādītāji ir balstīti tikai uz informāciju, kas atrodama personas kredītvēstules pārskatā.
 • Jebkādas izmaiņas kredīta ziņojumā var ietekmēt personas kredīta rezultātu.

Vienkārši divu kontu slēgšana ne tikai pazemina atvērto apgrozības kontu skaitu, bet arī samazina pieejamā kredīta kopējo summu. Tas noved pie augstāka izlietojuma līmeņa, ko sauc arī par līdzsvara un ierobežojuma attiecību (kas parasti samazina rezultātus).

Viena no izmaiņām var ietekmēt daudzus kredītnovērtējuma posteņus. Nav iespējams pilnībā precīzi novērtēt, kā viena konkrēta darbība ietekmēs personas kredītreitingu. Tieši tāpēc kredītriska faktori, kas tiek nodrošināti ar jūsu rezultātu, ir svarīgi. Viņi norāda, ka jūsu kredītvēstures elementiem ir vislielākā ietekme, lai jūs varētu veikt atbilstošas ​​darbības.

Veikt šos soļus, lai uzlabotu kredīta rādītāju

Jūsu rēķinu apmaksāšana laikā ir vissvarīgākais, kas veicina labu kredītreitingu. Pat ja parāds, par kuru jums ir jāmaksā, ir neliels, ir svarīgi, lai jūs veicat maksājumus laicīgi. Turklāt jums vajadzētu:

 • Samazināt neapmaksāto parādu
 • Izvairieties no pārāk ilgas
 • Atteikties no kredīta pieteikuma nevajadzīgi

Kredīta pieteikumi tiek rādīti kā jūsu kredītziņojuma pieprasījumi, norādot aizdevējiem, ka jūs varētu uzņemties jaunu parādu. Iespējams, jūsu priekšrocības izmantot kredītu, kas jums jau ir, lai pierādītu savu spēju atbildīgi pārvaldīt kredītus.

Vairāk padomi, kā uzlabot kredīta rādītāju

Papildus pozitīvas maksājumu vēstures saglabāšanai un zemai kredīta izmantošanas koeficienta veikšanai varat veikt citus pasākumus, lai uzlabotu kredīta rādītājus, tostarp:

 • Ja jums ir pašdisciplīna, lai izvairītos no to izmantošanas, varat neatstāt neizmantotos kredītkontus. Šie konti palielina kopējo pieejamo kredītu, nevis tos izmanto, samazinot kredīta summu, kuru jūs izmantojat zemu, tādējādi iegūstot zemāku kredīta izlietojuma attiecību.
 • Pieteikties un atvērt jaunus kredītkontus tikai nepieciešamības gadījumā. Nevajadzīgais kredīts var kaitēt jūsu kredītreitingam vairākos veidos, sākot no pārāk daudzas grūtības, kas rodas jūsu kredīta pārskatā, lai vilinātu jūs pārtērēt un uzkrāt parādus.
 • Pārbaudiet savu kredīta ziņojumu par jebkādām neprecizitātēm un tūlīt to izskatiet.
 • Aizsargāties pret identitātes zādzību, regulāri pārbaudot kredīta ziņojumu un rūpīgi pārraugot visus savus kredītkontus. Tie ir visbiežāk, kad parādās pirmās krāpšanas pazīmes.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai atjaunotu kredītreitingu?

Ja jūsu kredītvēstures ziņojumā ir negatīva informācija, piemēram, par novēlotiem maksājumiem, publiskajiem ierakstiem (piemēram, bankrotu) vai pārāk daudzām uzziņām, iespējams, vēlēsities samaksāt rēķinus un gaidīt. Laiks ir jūsu sabiedrotais, uzlabojot kredīta rādītājus. Nav ātras kompensācijas par sliktiem kredītreitingiem.

Kredītu vēstures atjaunošanas laiks pēc negatīvām izmaiņām ir atkarīgs no izmaiņu iemesliem. Lielākās negatīvās izmaiņas kredītreitingos ir saistītas ar to, ka jūsu kredītvēstures ziņojumam ir pievienots negatīvs elements, piemēram, likumpārkāpumu vai iekasēšanas konts. Šie jaunie elementi turpina ietekmēt jūsu kredītreitingus, līdz tie sasniedz noteiktu vecumu.

 • Kredīti tiek saglabāti jūsu kredīta ziņojumā septiņus gadus.
 • Lielākā daļa publisko ierakstu posteņu jūsu kredītvēstures ziņojumos ir saglabāti septiņus gadus, lai gan daži bankroti var palikt 10 gadus, un neapmaksāti nodokļu apķīlāšanas gadījumi paliek 10 gadi.
 • Jūsu ziņojumziņas paliek uz diviem gadiem.

Jūsu kredīta veidošana un kredītreitingu uzlabošana prasa laiku; nav īsceļu. Sāciet uzlabot savu kredītu, pārbaudot FICO rezultātu no Experian datiem un pārskatot atsevišķus faktorus, kas ietekmē jūsu kredīta rādītājus. Pēc tam uzziniet vairāk par to, kā veidot kredītu, lai uzlabotu rādītājus laika gaitā. Un, ja jums nepieciešama palīdzība saistībā ar kredītu kļūdām no jūsu pagātnes, varat uzzināt vairāk par kredīta labošanu un to, kā novērst kredītu.

Lietas, ko jūs nezināt par kredīta rādītājiem

Kredītpunktu vērtēšana ir sarežģīts aprēķins, un jo vairāk jūs zināt, kā darbojas kredītreziāti un kredītreitingi, jo labāk jūs varat kontrolēt savu kredītu. Papildus tam, ka ir zināmi vissvarīgākie kredītpunktu vērtēšanas faktori, var būt noderīgi uzzināt dažus citus faktus par kredītreziātiem un kredītreitingiem. Šīs ir dažas lietas, kas parasti ir vissvarīgākās:

 • Negatīva informācija par jūsu kredīta ziņojumu var samazināt kredīta rādītājus. Šī informācija paliek jūsu kredīta ziņojumā uz noteiktu laika periodu. Piemēram, maksājumu kavējumi tiek parādīti septiņus gadus no datuma, kad pirmo reizi esat nokavējis maksājumu. Iztērējot no savākšanas konta, tas netiks noņemts no jūsu kredītportfeļa.
 • Bankrots var palikt jūsu ziņojumā septiņus līdz desmit gadus atkarībā no bankrota veida. Labā ziņa ir tā, ka visa negatīvā informācija galu galā pārtrauks jūsu kredīta ziņojumu. Līdz tam, koncentrējoties uz lietām, kuras jūs varat pozitīvi ietekmēt, tostarp visu rēķinu apmaksu savlaicīgi.
 • Lai izveidotu kredītvēsturi, jums nav jāveic ikmēneša kredītkartes bilance. Katru mēnesi varat atmaksāt kredītkartes rēķinus un pozitīvi ietekmēt kredītspēju.

Norēķinu konti mazāk nekā visa summa, ko jūs parādā, var kaitēt jūsu kredītreitingam. Jebkurā laikā, kad neizdodas atmaksāt parādu, kā sākotnēji piekritāt, tas var negatīvi ietekmēt jūsu kredītu. Tas nozīmē, ka norēķinu negatīvā ietekme joprojām ir mazāka nekā negatīvā ietekme, ja nemaksā parādu vispār vai paziņo par bankrotu.
Labs kredīta rādītājs var jums atvērt durvis. Lai palīdzētu jums pretendēt uz labākajām procentu likmēm un noteikumiem, kad aizņemat naudu, lai ietekmētu, cik daudz jūs maksājat par dzīvības apdrošināšanu, dažas varētu būt durvis, kuras jūs nekad neesat sapņojis. Iznomātāji ņems vērā jūsu kredīta rādītājus, kad jūs piesakāties īrii, un pat telekomunikāciju uzņēmumi var apskatīt jūsu rādītājus, pirms nomā nākamo viedtālruni.

Ņemot vērā, cik svarīga ir kredīta rādītāji jūsu vispārējai finansiālajai labklājībai, ir prātīgi darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka jūsu iespējas ir tik labas. Kritiskais pirmais solis ir regulāra kredīta pārskata un kredītreitingu pārbaude. Kad pārbaudīsit Experian kredītreitingu, jūs redzēsiet konkrētu faktoru sarakstu, kas to ietekmē. Vispirms koncentrēties uz šiem faktoriem ir labākais veids, kā sākt uzlabot kredīta rādītāju.

 

LEAVE A COMMENT

0 comment